25 Úno 2014

Pěší turistika

0 Komentářů
image_pdfimage_print

Výstup na Kralický Sněžník (1423m.n.m.)

Na výlet na Kralický Sněžník z chaty Junior se vydáme po modrém turistickém značení od železniční stanice ve Starém Městě. Po modré značce dojdeme kolem pevnůstek do Stříbrnic. Odtud pokračujeme po žluté turistické značce a vystoupáme k chatě Návrší, kde se můžeme občerstvit. Od chaty Návrší se stále držíme žluté značky až k rozcestí Nad Adéliným pramenem. Na rozcestí se napojíme na modrou značku. Ta nás zatáčkami přiblíží k Polské hranici a dovede až na Kralický Sněžník, z jehož vrcholu nás čeká krásný výhled na hřeben Hrubého Jeseníku a Orlické hory. Z Kralického Sněžníku se vracíme stejnou cestou zpět až na rozcestí Nad Adéliným pramenem. Odtud pokračujeme po modré značce lesní cestou, po které se dostaneme k místu zvanému Kaplička. Od Kapličky stále klesáme po modré značce až do Stříbrnic a Starého Města.

 • Délka trasy: 22,95 km
 • Úsek cesty typu: „Pěší“ 4,15 km (18%),“Lesní/polní“ 11,55 km(50%),“ Vozová“3,8 km(17%),“Silnice 3.třídy/MK“ 3,45 km (15%)
 • Maximální výška: 1423 m.n.nm. (Kralický Sněžník“)
 • Minimální výška: 518m.n.m. (Staré Město p. Sněžníkem.-žst.)
 • Převýšení: 905 m
 • Náročnost: náročná trasa
 • Občerstvení: Staré Město-restaurace, chata Návrší
 • Pozoruhodnosti: Staré Město pod Sněžníkem – renesanční radnice a kostel, po cestě do Stříbrnic – pevnůstky, Kralický Sněžník – výhledy, socha slona pod vrcholem

 

Další zajímavé turistické vycházky, vhodné i pro lyžařskou turistiku

 1. Od chaty Junior do Krupského sedla 800 m. Zde po žluté turistické značce nad sjezdovkami do Květnépřes potok do Starého Města a zpět po Kunčických lávkách na chatu Junior. Celková délka trasy cca 10 km. Převýšení 150 m.

 2. Od chaty Junior do Krupského sedla 800m., vpravo po žluté tur. značce pod Kunčickou horou (943 m.). Zde vlevo po červené tur. značce k hájovně nad Seninkou a dále po červené směrem na Králický Sněžník1423 m. Zpět přes chatu Návrší kde je možnost občerstvení přes Stříbrnice, Květnou, Kunčice na chatu Junior. Celková délka trati cca 26 km. Převýšení asi 700m. Náročná trasa – celodenní!

 3. Z chaty Junior přes Kunčice, Květnou, Stříbrnice na chatu Návrší (980 m). Možnost občerstvení. Dále po značené vrstevnici směrem na Hynčice pod Sušinou. U horní stanice vleku v Hynčicích vlevo na Štvanici(866 m), sjezd do Hynčic. U chaty Sněženka možnost občerstvení. Asi po 500 m vlevo směrem přes Štěpánov do Starého Města, Kunčic a Junior. Celková délka trasy asi 20 km. Převýšení asi 280 m.

 4. Z chaty Junior dolů ke Kunčickému potoku. U seníku vlevo po asfaltové cestě směrem na chatu Paprsek. Asi po 1000 m vlevo lesní neznačenou cestou na rozcestník pod Kunčickou horou 943 m a zde vpravo po červené turistické značce přes Medvědí bouduRůžovou boudu na chatu Paprsek (1024 m), kde je možnost občerstvení. Zpět je možno sejít po asfaltové cestě údolím Kunčického potoka do Kunčic na chatu Junior. Celková délka trasy asi 18 km. Převýšení asi 300 m.

 5. Z chaty Junior neznačenou cestou do Krupského sedla (800m). Vpravo po žluté turistické značce na rozcestí pod Kunčickou horou (943m). Zde vlevo po červené turistické značce na Kladské sedlo (800 m) a hranici s Polskem. Zpět po asfaltové cestě do Seninky, za kostelem vlevo přes potok neoznačenou cestou do Stříbrnic, Květné a traverse nad sjezdovkami po žluté turistické značce do Krupského sedla a vpravo dolů na chatu Junior. Celková délka trasy asi 18 km. Převýšení asi 250 m.

 6. Z chaty Junior údolím Kunčického potoka na chatu Paprsek (1024 m), kde je možnost občerstvení. Zpět po zelené turistické značce přes Větrov (919 m), Starý kopec (830 m) prudším sjezdem kolem zotavovny Morava do Starého Města. Zpět po kunčických loukách do Kunčic a na chatu Junior. Celková délka trasy asi 18 km. Převýšení asi 300 m.

 7. Od chaty Junior dolů ke Kunčickému potoku, u seníku vlevo směrem na Paprsek. Asi po 1,5 km vpravo přes potok neznačenou cestou po vrstevnici doAndělského údolí a podél potoku Bystřice k zotavovně Morava a do Starého Města, kde je možnost občerstvení. Zpět po kunčických pláních do Kunčic na chatu Junior. Celková délka trasy asi 15 km. Převýšení asi 80 m.

 8. Z chaty Paprsek je možno pokračovat po značené turistické stezce do zimních středisek na Petříkov, Ramzovou a Ostružnou. Z Ostružné po zelené turistické značce na Ostružník, Císařskou boudu, Paprsek a po cestě v údolí Kunčického potoka zpět do Kunčic na chatu Junior. Celková délka trasy asi 32 km. Převýšení asi 700 m. Náročná trasa – celodenní!!!

[top]
O autorovi


Reagovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>